Centrum Usług Bankowych Michał Krupiński: Bargiel pokazał siłę polskiego Żubra - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Michał Krupiński: Bargiel pokazał siłę polskiego Żubra

Michał Krupiński: Bargiel pokazał siłę polskiego Żubra 0

 

Andrzej Bargiel dokonał historycznego wyczynu – nie tylko zdobył szczyt K2, ale także zjechał z niego na nartach. Polak jest pierwszą osobą na świecie, której udało się tego dokonać. Bank Pekao S.A. jest jednym ze sponsorów wyprawy na K2.

Sięganie tam gdzie wzrok nie sięga, realizowanie celów, o których inni nawet nie pomyśleli to wyróżnia Andrzeja Bargiela w jego działalności wysokogórskiej. Takie podejście do sportu jest nam szczególnie bliskie, gdyż są to również cechy Banku Pekao S.A. w jego działalności biznesowej. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć projekt zdobycia i zjazdu na nartach z drugiego szczytu ziemi – K2. Andrzej Bargiel idzie śladem wielkich polskich himalaistów, którzy w najwyższych górach świata wytyczali nowe ścieżki, pokazywali, że niemożliwe nie istnieje. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć Andrzeja Bargiela w tym wielkim wyczynie. Jędrek, pokazałeś siłę polskiego Żubra! – powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

Zjazd z najwyższego szczytu Karakorum Andrzej Bargiel rozpoczął w niedzielę, krótko po godzinie 9:00 polskiego czasu, chwilę po osiągnięciu wierzchołka. Po dotarciu do obozu czwartego na wysokości 8000 m. n.p.m. Bargiel musiał przeczekać pogorszenie się pogody. Przed godziną 14:00 skialpinista zameldował się w obozie trzecim, aby około godziny 16:00 polskiego czasu dotrzeć do podstawy góry.

K2 to czwarty, do tej pory najwyższy (8611 metrów), ośmiotysięcznik, z którego zjechał trzydziestolatek.

Andrzej Bargiel, wybitny skialpinista swoją wyprawę w góry Karakorum w Pakistanie rozpoczął 15 czerwca. Jego celem było dokończyć projekt – “Sunt Leones K2 Ski Challenge”. Polakowi udało się zjechać na nartach z K2, drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi (8611 m n.p.m.). Do tej pory nikomu nie udało się tego dokonać. Bank Pekao S.A. jest jednym z głównych sponsorów wyprawy.

 

 

Bank Pekao przejmuje UniCredit CAIB Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites